Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego
w Kościanie

Aktualności

Wyjazd do Centrum Olimpijskiego w Warszawie

W środę 21.09 2022 uczniowie Naszej Szkoły – Stanisław Popiel oraz Jan Sankiewicz wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panem Waldemarem Wojtkowiakiem wzięli udział w wyjeździe do Centrum Olimpijskiego w Warszawie wraz z grupą SKS Jantar Racot.
Wyjazd był nagrodą dla uczniów za wzorowe reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych.
Uczniowie wzięli udział w spotkaniu promującym książkę “Gdy milkną oklaski – opowieści weteranów polskiego sportu”
W spotkaniu uczestniczyli medaliści olimpijscy: Katarzyna Bachleda-Curuś łyżwiarstwo szybkie, Jacek Wszoła – skok wzwyż, Edward Skorek – siatkówka, Andrzej Supron – zapasy.
Poza tym uczniowie zwiedzili Muzeum Sportu.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pan Waldemar Wojtkowiak

Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W czwartek 20.09.2022 na Stadionie Hippicznym w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasza Szkołę reprezentowały cztery sztafety. Tym razem lepiej spisały się sztafety roczników 2008 i 2009 zdobywając srebrne medale zarówno w kategorii dziewcząt jak również chłopców. Sztafety roczników 2010 i młodsi zajęły miejsca 4.
Składy sztafet:
Dziewczęta 2008-2009 – 2 miejsce
Amelia Drzymała, Patrycja Radoła, Anna Bąk, Julia Walkowiak, Lena Baumert, Zuzanna Buszkiewicz
Chłopcy 2008-2009 – 2 miejsce
Szymon Hernes, Jędrzej Trąbka, Dawid Krysiak, Stanisław Popiel, Wojciech Przygocki, Antoni Postaremczak, Bartosz Skowronek
Dziewczęta 2010 i młodsze – 4 miejsce
Oliwia Włodarska, Patrycja Filipowicz, Aleksandra Włodarczak, Nikola Witomska, Amelia Bossa, Natalia Porzegowiak
Chłopcy 2019 i młodsi – 4 miejsce
Kuba Kużdowicz, Sasza Motylski, Jan Sankiewicz, Wiktor Mierzyński, Frank Kędzia, Wojciech Zakrzewski

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pan Waldemar Wojtkowiak

Zapraszamy do udziału w maratonie

maraton

Komunikat Dyrektora Szkoły

Szanowni rodzice!

Stołówka szkolna będzie dostępna dla uczniów prawdopodobnie od 10 października 2022 roku. Jednocześnie informuję, że data udostępnienia stołówki może ulec zmianie z uwagi na nieprzewidziane okoliczności, co przekażemy w oddzielnym komunikacie.

Co zmieniło się w naszej szkole?

Od tego roku szkolnego uczniowie uczą się w nowo wyremontowanych salach lekcyjnych. W każdej pracowni znajdują się nowoczesne ekrany multimedialne lub tablice interaktywne. Na korytarzach pojawiły się kolorowe szafki dla uczniów. Swoją działalność wznowił sklepik szkolny „Kleks”. W Bibliotece szkolnej uczniowie mają do dyspozycji kącik czytelniczy, w którym znalazła się nowa kanapa i kolorowe poduszki. W holu głównym pojawił się punkt informacyjny. W posadzkę została wmontowana płyta z napisem „Szkoła Podstawowa 4”.  Na ścianie znajduje się wizerunek Patrona szkoły Mariana Koszewskiego. Można tu też przysiąść na ławeczce z Patronem. 

XXVII Bieg Olimpijski

W sobotę 17 września 17 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami aktywnie spędziło czas. Uczniowie wzięli udział w XXVII Biegu Olimpijskim. Wszyscy w dobrej formie ukończyli bieg na dystansie ponad 4 kilometrów.
Brawo dla wszystkich uczestników wyjazdu, że mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, zechcieli aktywnie spędzić sobotę.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pan Waldemar Wojtkowiak

Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetach LA.

W czwartek 15.09.2022 na Stadionie Miejskim w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetach LA. Uczniowie startowali w sztafetach 4×100 oraz sztafecie szwedzkiej( 100mx200mx300mx400m) w dwóch kategoriach wiekowych – 2010 i młodsi oraz 2008 i młodsi. Naszą Szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów, którzy startowali we wszystkich sztafetach.

Tym razem lepiej spisały się sztafety chłopców zdobywając 3 medale:

Sztafeta 4 x 100 w kategorii 2010 i młodsi – medal srebrny

Skład Sztafety: Kacper Biernacki, Leon Gronostaj, Sasza Motylski, Borys Matuszewski

Sztafeta szwedzka w kategorii 2010 i młodsi – medal srebrny

Skład Sztafety: Wiktor Mierzyński, Kuba Kużdowicz, Dawid Łupicki, Oliwier Tomkiewicz

Sztafeta Szwedzka w kategorii 2008 i młodsi – medal brązowy

Skład sztafety: Adam Stasiak, Franciszek Wawrzyniak, Stanisław Popiel, Dawid Krysiak

Sztafety które zajęły drugie miejsca będą reprezentować Powiat Kościański w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego.

Wszystkim uczniom dziękujemy za reprezentowanie Naszej Szkoły, gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pan Waldemar Wojtkowiak

Gra Miejska

Zapraszamy do udziału w jedenastej edycji kościańskiej gry miejskiej “Kryptonim Wolność”. Tegoroczna rozgrywka odbędzie się 8 października. Więcej informacji o wydarzeniu oraz link do rejestracji drużyn dostępne na stronie Miasta Kościana.

Półkolonie letnie

Przez pierwszy tydzień wakacji w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie odbyły się półkolonie letnie pod hasłem „Profilaktyczne Ferie Letnie 2022 w Czwórce”.

90 uczniów z klas I-V korzystało z atrakcji przygotowanych przez opiekunów. Zajęcia sportowo – rekreacyjne odbywały się w 6 grupach. Starostwo Powiatowe w Kościanie wsparło organizowane półkolonie kwotą 2000 złotych.

Na zajęciach nie zabrakło rozmów na temat zdrowego i aktywnego trybu życia oraz o niebezpieczeństwach związanych z używkami. Uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych, a także odwiedzały siłownie zewnętrzne. Odbywały się wykłady w obserwatorium astronomicznym. Dzieci były również na kościańskiej pływalni oraz ściance wspinaczkowej.

Ponadto dla wszystkich uczestników półkolonii został zorganizowany wyjazd na kąpielisko w Nowym Dębcu, gdzie pod okiem wychowawców podopieczni aktywnie spędzali czas.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pani Weronika Kubańda

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I – VIII

7 WRZEŚNIA 2022 r. (środa)

O godz. 16.30, na hali sportowej odbędzie się

zebranie rodziców uczniów klas VIII

GODZ. 17.00

Klasa VIII a s. 10

Klasa VIII b s. 15

Klasa VIII c s. 11

Klasa VIII d s. 14

Klasa VIII e s. 23

Klasa VII b s. 1

Klasa VI d s. 13

Klasa V a s. 12

Klasa VI a s. 2

Klasa I a s. 18

Klasa I b s. 19

Klasa III b s. 20

Klasa II b s. 21

Klasa III c s. 22

Klasa III a s. 25

8 WRZEŚNIA 2022 r. (czwartek)

O godz. 16.30, na hali sportowej odbędzie się

zebranie rodziców uczniów klas IV

GODZ. 17.00

Klasa IV a s. 14

Klasa IV b s. 10

Klasa IV c s. 15

Klasa IV d s. 4

Klasa V c s. 11

Klasa V d s. 12

Klasa VII a s. 1

Klasa V b s. 2

Klasa VI b s. 5

Klasa VI c s. 3

Klasa I c s. 18

Klasa II c s. 19

Klasa II a s. 20

Klasa II d s. 21

Obóz rekreacyjno-turystyczny
Polanica Zdrój 2022

Uczniowski Klub Sportowy "Czwórka" był organizatorem obozu turystyczno - rekreacyjnego w Polanicy Zdrój. Odbyły się dwa turnusy obozu w terminach: 15-21.08 oraz 22-28.08. W obozach udział wzięło 75 uczestników z czego 45 to uczniowie Naszej Szkoły. Uczestnicy obozu mieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych "Green Rest" w Polanicy. Podczas obozu zwiedzili Zoo Safari Dvur Kralove, Twierdzę w Kłodzku i Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, poza tym odbyli pieszą wycieczkę na Orlicę w Zieleńcu oraz Torfowiska pod Zieleńcem. Dodatkowo nie zabrakło zajęć sportowych, tanecznych, zajęć na basenie oraz boowlingu. W drodze powrotnej odwiedzili Apuapark we Wrocławiu.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Pan Waldemar Wojtkowiak

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczął się rok szkolny 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Podczas uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie klas 5-8, pożegnaliśmy wspaniałego nauczyciela języka polskiego Panią Reginę Szymkowiak.
W czasie drugiej uroczystości dla klas 1-4 uczniowie klas pierwszych zostali pasowani przez Dyrektora p. Zbigniewa Majchrzaka na uczniów naszej szkoły.  Dyrektor szkoły oraz przybyli goście życzyli uczniom wysokich wyników w nauce i zapraszali do aktywnego udziału w Biegu Czwórki, który zainauguruje obchody 100 rocznicy urodzin Patrona szkoły Mariana Koszewskiego. 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im.
Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022 / 2023 odbędzie się w czwartek 1 września 2022 r. w hali sportowej według harmonogramu: 

godz. 8:00 – klasy V, VI, VII, VIII

godz.9:30 – klasy I, II, III, IV

OGŁOSZENIE

W dniach 1 i 2 września działać będzie świetlica szkolna w pomieszczeniach na hali sportowej. Proszę o zgłaszanie uczniów, którzy w tych dniach będą korzystali z opieki świetlicy w sekretariacie szkoły, przez dziennik elektroniczny do pani Marty Włodarskiej, do 31 sierpnia 2022r. do godz. 12:00.